Zadzwoń! 883-077-837
Serwis komputerów i laptopów w Lublinie

Porady


Konserwacja i czyszczenie komputera

Konserwacja i czyszczenie komputera

Komputer jest urządzeniem, które wymaga prawidłowego odprowadzania ciepła poprzez układ wentylacji i elementów przekazujących ciepło. Niestety wszechobecny kurz i inne zanieczyszczenia gromadzą się wewnątrz komputera skutecznie zapychając układ chłodzący podzespoły komputera.

Szczególnie wrażliwy na zanieczyszczenie kurzem jest wentylator i sąsiadujące z nim radiatory. Te elementy odgrywają najważniejszą rolę w oddawaniu ciepła i ochronie podzespołów komputera przed przegrzaniem. W układzie chłodzącym znajdują się zużywające się elementy, które przekazujące ciepło z newralgicznych miejsc. Po prostu z czasem tracą swoje właściwości fizyczne.

Zbieranie się kurzu i upływ czasu w prostej linii prowadzi do przegrzewania się komputera, który w ekstremalnych przypadkach wyłącza się bez ostrzeżenia lub ulega poważnej awarii. Oferujemy Ci czyszczenie wnętrza Twojego komputera i wymianę materiałów termoprzewodzących, aby poprawić chłodzenie komputera i wyciszyć jego pracę. Operacja ta wymaga delikatnego rozkręcenia komputera, pozbycia się kurzy i wymiany elementów termoprzewodzących.

Czynności te trzeba wykonywać regularnie i najlepiej traktować jak konserwacje komputera. Ostatecznym momentem, w którym trzeba interweniować jest nagłe wyłączanie się komputera bez ostrzeżenia. Jest to jeden ze sposobów na ochronę przed przegrzaniem komputera czy laptopa.

Więcej porad komputerowych →