Zadzwoń! 883-077-837
Serwis komputerów i laptopów w Lublinie

Porady


Naprawa awarii sprzętowych

Naprawa awarii sprzętowych.

Komputery stacjonarny jak i laptopy ulegają awariom. Bardzo często są to awarie hardware'owe. Częstymi objawami są wyświetlane komunikaty o błędach, pojawiające się w trakcie pracy komputera. Jeśli trapią Cię tzw. Blue Screeny i przerywają korzystanie z komputera, albo go uniemożliwiają, może to być oznaka awarii sprzętowej. Inną oznaką jest niedziałanie niektórych funkcji, albo nieprawidłowa praca komputera. W niektórych przypadkach awarie sprzętowe sprawiają, że nasz laptop albo PC'et nie uruchamia się wcale.

W powyższych przypadkach konieczne jest rozpoznanie błędu i zdiagnozowanie usterki. W zależności od pojawiających się objawów znajdujemy, które elementy sprzętu wymagają dokładnego sprawdzenia. Po rozpoznaniu awarii, usterki, naprawiamy uszkodzoną część. Niestety w niektórych przypadkach naprawa nie wchodzi w grę. Takie uszkodzenia wymagają wymiany uszkodzonych części. Sprowadzamy odpowiednie części, które są dedykowane dla danego komputera. Wymieniamy na takie same lub lepsze. Przedstawiamy ofertę części zamiennych oryginalnych, lub jeśli są dostępne, na życzenie klienta montujemy tańsze zamienniki.

Naprawiamy awarie pamięci, układów chłodzenia, napędów płyt, czytników kart, karty graficzne, awarie gniazd wejściowych różnego typu, wymieniamy zasilacze, zawiasy w laptopach, a także obudowy. To oczywiście tylko najczęstsze przykładowe naprawy sprzętu.

Więcej porad komputerowych →