Zadzwoń! 883-077-837
Serwis komputerów i laptopów w Lublinie

Porady komputerowe


Pomożemy zadbać Ci o swój sprzęt

Pierwsze kroki po zalaniu

Dzięki pracy w serwisie zdajemy sobie w pełni sprawę jak często zdarza się zalanie komputera. Czy to kawą, herbatą, piwem lub też czasem wodą.

Wynika z tego, że najczęstszą przyczyną zalania laptopa jest konsumowanie przy nim posiłku, a dopiero później są to wypadki losowe innego typu. Radzimy więc zachować bezpieczną odległość kubków z piciem i innych tego typu źródeł cieczy od sprzętu komputerowego. Pracując i popijając kawę znajdźmy sobie takie miejsce na kubek, aby nie możliwe było przewrócenie go szybko sięgając po mysz komputerową.`

Czytaj więcej

Bezpieczne dziecko w sieci

Czy wiesz co Twoje dziecko robi na komputerze, a szczególnie w internecie, gdy Cię nie ma w domu? Na dziecko w sieci czeka bardzo wiele zagrożeń, które mogą zagrożeń. Od możliwości ściągnięcia wirusów, poprzez pornografię na atakach osób trzecich skończywszy.

Nieświadome zagrożeń dziecko, może wejść na stronę lub kliknąć w link, który jest zawirusowany. Niektóre wirusy mogą wymuszać pieniądze blokując komputer, lub wykradać ważne dane, np. bankowe. Istnieją również nieuczciwe strony, w których rejestracja i potwierdzenie regulaminu skutkuje zobowiązaniem do wpłacania na konta właścicieli stron różnych sum pieniędzy.

Czytaj więcej

Konserwacja i czyszczenie laptopa

Wszechobecny kurz i inne zanieczyszczenia gromadzą się wewnątrz komputera skutecznie zapychając układ chłodzący podzespoły komputera. Szczególnie wrażliwy na zanieczyszczenie kurzem jest wentylator i sąsiadujące z nim radiatory.

Oferujemy Ci czyszczenie wnętrza Twojego komputera i wymianę materiałów termoprzewodzących, aby poprawić chłodzenie komputera i wyciszyć jego pracę. Operacja ta wymaga delikatnego rozkręcenia komputera, pozbycia się kurzy i wymianę pasty termoprzewodzącej.

Czytaj więcej