Zadzwoń! 883-077-837
Serwis komputerów i laptopów w Lublinie

Porady


Reballing układów BGA

Reballing układów BGA.

Od kilku lat technologia montażu kart graficznych i innych układów głównie w laptopach, polega na tym, przylutowaniu na stałe układu karty graficznej do płyty głównej komputera. Jednocześnie najnowsze sposoby lutowania bez użycia domieszek ołowiu sprawiły, że połączenia lutowane są zdecydowanie bardziej ekologiczne. Niestety te rozwiązania są mniej trwałe. Dlatego zdarzają się usterki kart graficznych i innych układów komputera mocowanych tą technologią. Trzeba zaznaczyć, że usterce zazwyczaj nie ulega sam układ graficzny, tylko połączenie między nim, a płytą główną. Objawami takiej awarii bywa brak obrazu, wyświetlanie obrazu w jednym kolorze lub bez któregoś z nich. Innymi objawami bywają tzw. artefakty. Są to kolorowe lub czarne paski, które stale wyświetlają się na ekranie komputera.

Jeśli masz podobne problemy warto zlecić zdiagnozowanie usterki serwisowi. Zapraszamy. Czy można to jakoś naprawić? Tak!

Proponujemy usługę Reballingu układów BGA, która polega na odlutowaniu karty z uszkodzonym lutem, po czym oczyszcza się wszystkie styki, wymienia spoiwo na nowe i ponownie przylutowuje profesjonalnie do płyty głównej. Po takiej operacji mamy odnowione połączenie karty z płytą główną. Operacja taka daje długotrwałe rezultaty i jest całkowicie bezpieczna dla układów kart graficznych i innych układów BGA.

Więcej porad komputerowych →